× Uwaga! Wszystkie zamówienia powyżej 249 zł wysyłamy za darmo!

ESBIT ALCOHOL COOKSET NON-STICK 2,35L KUCHENKA TURYSTYCZNA

Całość pakowana jest w mocny, nylonowy woreczek z siateczki. Sznurek ze stoperem pozwala ściśle zamknąć i zabezpieczyć naczynia.

Waga: 1050 g

Wymiary całego pakunku: 202 × 128 mm

ZES3

Nowy produkt

Przedmiotów: 100

324,39 zł

Więcej informacji

OPIS PRZEDMIOTU

Elementy zestawu:

  • Mosiężny palnik spirytusowy z wygaszaczem płomienia.
  • Podstawa oraz osłona palnika, kompatybilne z wszystkimi naczyniami kompletu.
  • Duży garnek do gotowania o pojemności 2,35l. Wewnątrz posiada podziałkę ułatwiającą dozowanie płynów; wyposażony w radiator. Średnica 195 mm (w części górnej) x 148 mm (u podstawy), wysokość 108 mm
  • Mniejszy garnek do gotowania o pojemności 1,8l. Wewnątrz posiada podziałkę ułatwiającą dozowanie płynów, wyposażony w radiator. Średnica:185 mm (w części górnej) x 148 mm (u podstawy), wysokość 90 mm
  • Pokrywka o rozmiarze odpowiednim dla obu ww. Naczyń.
  • Patelnia, posiadająca u spodu specjalne karbowanie, które zabezpiecza ją przed ześlizgiwaniem się z palników o mniejszej średnicy. Średnica: 185 mm (w części górnej)x 174 mm (u podstawy), wysokość 33 mm
  • Chwytak kompatybilny z garnkami i patelnią.
  • 2 talerze, wykonane z lekkiego i bardzo trwałego tworzywa. Średnica: 161 mm (w części górnej) x 153 mm (u podstawy), głębokość 11 mm
  • „Łapka” kuchenna, pomocna w przenoszeniu gorących naczyń oraz stabilizująca chwytak w trakcie transportu (zabezpiecza tym samym wnętrze naczyń przed odrapaniem).

Zestaw naczyń turystycznych Esbit Alcohol Cookset Non-stick to komplet do gotowania złożony z garnków wykonanych z anodowanego aluminium oraz palnika spirytusowego.

Zastosowany materiał pozwolił znacząco zredukować masę, bez wielkiego kompromisu dla wytrzymałości. Utwardzane aluminium jest bardzo odporne na uszkodzenia, a przy tym znacznie lżejsze od stali. Wewnętrzna warstwa non-stick – zastosowana w każdym z naczyń wchodzących w skład zestawu- chroni przed przywieraniem i przypalaniem potraw.

Obydwa garnki posiadają podziałkę umożliwiającą precyzyjne dozowanie płynów. Wytłoczona skala jest trwała, odporna na szorowanie, wysokie temperatury itp. Pozostanie widoczna przez cały okres użytkowania. Najważniejszą cechą naczyń jest jednak radiator umiejscowiony u spodu.

Specjalnie zaprojektowany promiennik kumuluje temperaturę wytwarzaną przez palnik, przyspieszając tym samym proces gotowania nawet w bardzo wietrznych warunkach. Garnki wchodzące w skład tego kompletu mogą być także stosowane z innymi palnikami- dwie obręcze radiatora sprawiają, że ultralekkie palniki o cienkich ramionach nie wpadają pomiędzy jego „żeberka”, a stabilne ustawienie garnka nigdy nie stanowi problemu.

Osłona palnika oraz podstawa dają się łatwo złożyć i schować do wnętrza naczyń. Dzięki temu, całość stanowić może 1 zwarty pakunek, łatwy w transporcie.

Zestaw kuchenny Esbit Alcohol Cookset dzięki swojej wszechstronności pozwoli Ci na ugotowanie wody lub usmażenie obiadu. Elementy tej przenośnej biwakowej kuchni zostały wykonane z anodyzowanego aluminium dzięki czemu pozbyto się z nich wszystkich szkodliwych związków chemicznych, które mogłyby pogorszyć smak Twoich potraw.

W czasie górskiej wędrówki lub biwaku, który spędzasz ze znajomymi pod namiotem, posiadanie funkcjonalnego i wszechstronnego zestawu do gotowania pozwoli Ci na przygotowanie smacznych posiłków, które dodadzą energii do podejmowania kolejnych wyzwań. Zestaw do gotowania Esbit Alcohol Cookset to wieloelementowa przenośnia kuchnia, która posiada wszystkie niezbędne elementy do skutecznego przygotowywania potraw lub zagotowywania wody na kawę, czy herbatę. Model ten został wyposażony w palnik spirytusowy, który zapewnia optymalną energię do zagrzania garnka, w którym ugotujesz swoje ulubione biwakowe dania. Elementy konstrukcji zostały wykonane z anodyzowanego aluminium dzięki czemu projektanci Esbit pozbyli się wszystkich szkodliwych substancji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jakość przygotowywanych potraw. Utwardzane aluminium jest także bardzo odporne na uszkodzenia, a przy tym znacznie lżejsze od stali. Naczynia zestawu wolne są od szkodliwych związków BPA, co jest ważną informacją dla osób zwracających szczególną uwagę na ochronę zdrowia.

Do niewielkiego palnika wlewa się odpowiednią ilość spirytusu, który spalając się podgrzewa garnek znajdujący się na szczycie konstrukcji. Zestaw Esbit Alcohol Cookset posiada specjalny radiator u spodu garnka, który równomiernie rozprowadza ciepło, by gotowanie przebiegało o wiele szybciej i wydajniej. W celu ochrony płomienia niemieccy projektanci Esbit wykorzystali osłonki rozpraszające wiatr, a jednocześnie doprowadzające niezbędną do gotowania ilość tlenu. Dzięki temu rozwiązaniu płomień wydostający się z palnika będzie wydajnie podgrzewał gotowane potrawy, a garnek nie będzie się wychładzał.

Recenzje

Nikt nie dodał komentarza

Napisz recenzje

ESBIT ALCOHOL COOKSET NON-STICK 2,35L KUCHENKA TURYSTYCZNA

ESBIT ALCOHOL COOKSET NON-STICK 2,35L KUCHENKA TURYSTYCZNA

Całość pakowana jest w mocny, nylonowy woreczek z siateczki. Sznurek ze stoperem pozwala ściśle zamknąć i zabezpieczyć naczynia.

Waga: 1050 g

Wymiary całego pakunku: 202 × 128 mm

Powiązane produkty